Wedel i domki z czekolady – fotorelacja + film

Mamy grudzień a to bardzo pracowity miesiąc dla blogerów kulinarnych. Dwa razy w roku większość z nas nie może narzekać na brak odwiedzin. Święta Bożego Narodzenia to właśnie taki okres gdzie na blogu statystyki skaczą aż po sam sufit. To nie jedyny powód dla którego mamy więcej pracy niż zwykle. Kolejnym są warsztaty. Relacji z takich, których tematyka jest ściśle związana ze świętami nie możemy przekładać w nieskończoność. Właśnie dzisiaj pokażę Wam kilka zdjęć z warsztatów z Wedlem.

To już tradycja, że w grudniu Wedel zaprasza kilku blogerów na wspólne przygotowywanie świątecznych atrybutów. W tym roku odbyło się już 3 takie spotkanie i tym razem przygotowywaliśmy domki z czekolady. Swoją drogą, co roku poziom trudności wykonywanych przez nas przedmiotów jest coraz wyższy. Za rok będziemy pewnie wszyscy lepili świętego Mikołaja realnych rozmiarów.

Warsztaty świąteczne_4.12 (94) Warsztaty świąteczne_4.12 (95) Warsztaty świąteczne_4.12 (93)Warsztaty świąteczne_4.12 (9) Warsztaty świąteczne_4.12 (92)

Warsztaty odbyły się w Akademii Whirlpool na terenie warszawskiej SOHO factory. Już od samego wejścia cudownie pachniało czekoladą.

Warsztaty świąteczne_4.12 (52) Warsztaty świąteczne_4.12 (98) Warsztaty świąteczne_4.12 (51) Warsztaty świąteczne_4.12 (47)

Domki wykonywaliśmy samodzielnie. Każdy z nas miał za zadanie wykonać swój własny domek według własnego pomysłu. Dysponowaliśmy jedynie 3 godzinami więc część materiałów budowlanych było przygotowane wcześniej. Ściany mieliśmy posklejać czekoladą, następnie pomalować je przy pomocy płynnej czekolady i ozdobić używając słodyczy Wedla.

Warsztaty świąteczne_4.12 (10)

Oprócz domków przygotowywaliśmy również choinki, które miały stanąć na czekoladowych podwórkach. Mieszanka płynnej czekolady i bakalii (migdałów w cukrze, rodzynek, skórki pomarańczowej itp) wylana na papier w postaci coraz mniejszych okręgów a następnie posklejane od największego do najmniejszego. Nie jest to takie trudne jakby mogło się wydawać.

Warsztaty świąteczne_4.12 (55) Warsztaty świąteczne_4.12 (49)

Janusz i Joanna Profus zawsze służyli nam pomocą.

Warsztaty świąteczne_4.12 (97) Warsztaty świąteczne_4.12 (5)


I na koniec kilka zdjęć z mojego Instagrama (jak zawsze zachęcam Was do jego śledzenia bo tam zawsze jest najbardziej aktualnie!).

wedel-insta

1 – Ja i maestro czekolady Wedel Janusz Profus; 2 – Najpyszniejsze łakocie na Święta; 3 – Moje dzieło to 4kg domek w całości jadalny; 4 – Razem z Elizą z Kuchennego Bałaganu dałyśmy radę sprostać wyzwaniu!

One Comment

Dodaj komentarz