Warsztaty „Dynia w akcji” z à Tab – relacja i dużo zdjęć

W ostatnią niedzielę miałam niezapomnianą okazję wziąć udział w jedynym w swoim rodzaju pokazie w à Tab w CH Arkadia. Na zaproszenie Beatki z Lawendowego Domu i razem z innymi fantastycznymi blogerkami stworzyłyśmy dream team. Od wejścia wszystkie tryskałyśmy energią i było oczywiste, że ten dzień będzie wyjątkowy.

à Tab-warsztaty_02à Tab-warsztaty_11 à Tab-warsztaty_12 à Tab-warsztaty_13 à Tab-warsztaty_14

Humory nam dopisywały w śpiewającym nastroju zaczęłyśmy opowiadać najpierw o sobie a potem o dyni. To właśnie ona była naszym tematem przewodnim i właśnie w dyniowych klimatach pozostałyśmy do samego końca. Opowiadałyśmy o jej zastosowaniach w kuchni oraz jako dekoracja.

à Tab-warsztaty_15 à Tab-warsztaty_05 à Tab-warsztaty_03 à Tab-warsztaty_16 à Tab-warsztaty_21

Każda z nas przygotowała wcześniej przykładowe przepisy na dania z dynią. Dyniowe serniki, placki, zapiekanki, tarty, brownie lub zaproponowana przeze mnie zupa dyniowa z curry i mleczkiem kokosowym były zaskoczeniem dla niektórych osób. Okazuje się, że wiele osób nie wie co właściwie z taką dynią zrobić.

à Tab-warsztaty_34

A co oprócz pysznych dań można zrobić? Nasze warsztaty zaczęłyśmy od przygotowania wazonów z dyni hokkaido oraz rokitnika, dzikiej róży oraz rajskich jabłuszek. Przyznam szczerze, że po raz pierwszy coś takiego zrobiłam i bardzo mi się podobało. Wyszło nam tak dobrze, że niektórzy chcieli te nasze ozdoby kupić 🙂

à Tab-warsztaty_23 à Tab-warsztaty_06 à Tab-warsztaty_25 à Tab-warsztaty_26 à Tab-warsztaty_27 à Tab-warsztaty_33

Następnie rozpoczęłyśmy pieczenie babeczek. Wyszły fantastycznie i rozeszły się bardzo szybko. Drugiej partii nawet nie zdążyłyśmy ozdobić kremem ze śmietany.

à Tab-warsztaty_37 à Tab-warsztaty_42 à Tab-warsztaty_44 à Tab-warsztaty_45 à Tab-warsztaty_51

Ostatnim punktem programu była aranżacja stołu. Z przygotowanych przez obsługę sklepu à Tab naczyń oraz dodatków sezonowych miałyśmy stworzyć dwie aranżacje stołu. Przyznam szczerze, że wyszło bardzo ładnie. Szczególnie czerwona aranżacja przygotowana przez Agnieszkę i Olę przypadła mi bardzo do gustu. Obie wersje przyciągały uwagę wielu klientów sklepu.

à Tab-warsztaty_46 à Tab-warsztaty_47 à Tab-warsztaty_55

Zrzut ekranu 2015-10-26 o 19.39.16-tile

W międzyczasie w sklepie pojawiła się dziennikarka z Polskiego Radia i przeprowadzała z nami wywiad. Także wiecie od teraz zaczynam gwiazdorzyć. Zresztą na koniec stwierdziłyśmy, że jesteśmy rewelacyjnym teamem i następnym razem ruszamy w Dynio-busie na podbój całej Polski. Czekamy tylko na oferty bo gry zespołowe mamy opanowane do perfekcji.

à Tab-warsztaty_31 à Tab-warsztaty_04 à Tab-warsztaty_41 à Tab-warsztaty_36

Nasz team tworzyły niesamowite dziewczyny. Beata z Lawendowego Domu – sprawczyni całego zamieszania oraz Agnieszka NajsmaczniejszeIza – autorka bloga Smaczna PyzaKamila Panna i jej zabawkiOla z 2smaki oraz Kasia z Wypieki z Pasją. Dziękuję Wam bardzo dziewczyny. Dawno już nie spędziłam tak wesołego niedzielnego popołudnia.

à Tab-warsztaty_56

Zdjęcia Lubomir Lipov. Dzięki!

Dodaj komentarz