Sushi w domu – jak zamawiać?

Wiem, że z wielu z was korzystało z mojego poradnika dotyczącego przygotowywania sushi w domu. Dostałam mnóstwo maili i wiadomości prywatnych z prośbą o porady czy wasze rady związane z tym tematem. Konkluzja kilku dyskusji była prosta – gdy potrzebujemy przygotować sushi dla siebie lub dla dwóch osób przygotowanie go samemu jest nie tylko bardzo pracochłonne ale również droższe niż wizyta w ulubionej susharni.

Nie wiem jak wy ale ja nie zbieram wszystkich ulotek i ofert, które codziennie wrzucają nam do skrzynek pocztowych. Zresztą mieszkam w starej dzielnicy, w starej kamienicy i w otoczeniu masy ludzi starszych, którzy najwyraźniej nie są targetem susharni. Większość ulotek w skrzynkach to pizzerie i kebabownie. Jak więc znaleźć najlepszą? Z dobrymi cenami? Z dowozem? I jeszcze żeby zjadliwe było?

Wiele razy korzystałam z portalu pyszne.pl gdy zamawiałam pizze z niesieciowych lokali. Lubię ich bo zrzeszają mniej znane okoliczne restauracje, które ciężko jest wyszukać w internecie nie znając ich nazw. Nie zawsze mniejsze knajpki mają swoje strony internetowe a zamawianie w ciemno przez telefon dań nie znając menu przekracza moją anielską cierpliwość (szczególnie gdy rozmawiam z obcokrajowcem – a takie knajpy lubię najbardziej). Nigdy nie mam pewności ile zapłacę oraz ile czasu mam czekać na zamówione jedzenie.

pyszne1

Wystarczy więc wpisać adres, wybrać kategorię restauracji (azjatycka/japońska) i przystąpić do wyboru konkretnego lokalu. Z doświadczenia wiem, że najlepiej kierować się opinią i oceną innych użytkowników. Zaznaczam więc ocenę powyżej 4 a w ostatecznym wyborze kieruję się dużą ilością ocen. Przyznam szczerze, że nie zawiodłam się na tej metodzie do tej pory.

Twórcy portalu na stronie Pyszne.pl – top restauracje wyłonili również po 3 restauracje z każdego miasta, które otrzymały najwięcej dobrych ocen w roku 2015 oraz zostały dobrze ocenione przez użytkowników w grudniu 2015. W ten sposób powstał ranking restauracji, które zasługują na szczególną waszą uwagę. Warto wiec tam zajrzeć i zobaczyć czy akurat w waszym mieście najlepszą restauracją z dowozem nie okazała się fajna susharnia. Pozostaje ją tylko potem wypróbować.

Nasze sushi pochodziło z restauracji warszawskiej Gold Sushi.

sushi-7469

One Comment

Dodaj komentarz