Restauracja Filmowa i nasze kolejne kulinarne spotkanie

restauracja filmowaPo raz kolejny weekend upłynął mi pod znakiem warsztatów z polska-gotuje.pl Tym razem zaproszono mnie do restauracji Filmowej a tematem przewodnim były dania z ziemniaków.

Restauracja Filmowa mieści się w Warszawie przy Siennej 39. Właścicielka nie przypadkowo właśnie taką nazwę wybrała dla swojej restauracji. Matką chrzestną tego miejsca jest Krystyna Janda, która rekomenduje to miejsce innym równie znanym i wybitnym aktorom. Wielu z nich przekazało swoje fotografie wraz z autografami, które stanowią wystrój wnętrza.

restauracja filmowarestauracja filmowarestauracja filmowaŚciany z plakatami są pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę zaraz po wejściu. Kolejną są dość surowe w stylu meble, a wszystko to w tonacji bieli i szarości.

restauracja filmowarestauracja filmowa

Dania które przyszło nam spróbować to zupa grzybowa z purree ziemniaczano-serowym, pierogi z farszem z ricotty, buraków i ziemniaków, kartacze z farszem mięsnym, babka ziemniaczana, pieczone ziemniaki po śródziemnomorsku oraz knedle ze śliwką i bakaliami.

Drugiego dnia, jak zwykle zaproszono nas to centrum Doram przy ulicy Racjonalizacji aby wszystkie dania przygotować własnoręcznie. Nagotowałam się, naśmiałam, nafotografowałam i nagadałam za wszystkie czasy. Sukcesywnie przepisy na te wszystkie dania będę dodawała na bloga. Jednak dzisiaj pozwolicie, że już położę się spać, bo padam…

One Comment

  1. Fajnie w tej restauracji:) Znalazłam Twojego bloga ze względu na maszynkę do pieczenia chleba, bo kupiłam taką samą i szukam teraz fajnych przepisów. I myślę że zostanę tu dłużej:) Pozdrawiam

Dodaj komentarz