Moje Wypieki

moje-wypieki-0817-horz

Dzisiaj będzie o książce. Książce nie byle jakiej bo autorstwa najlepszej cukierniczki w blogosferze. Wielu osobom nie trzeba przedstawiać ani tej pozycji, ani Doroty. Zna ją na pewno każdy kto chociaż raz szukał przepisu na słodkie lub słone wypieki. Czasem nawet nie zdając sobie sprawy, że dany przepis pochodzi właśnie od niej. Króluje w Google. Króluje na portalach społecznościowych. Króluje w całym internecie.

Jej przepisy i zdjęcia to istny majstersztyk. Co ciekawe zaglądając do jej archiwum można zobaczyć jak bardzo w ciągu tych ładnych kilku lat się rozwinęła. Zarówno fotograficznie, jak i kulinarnie. Mam wrażenie, że za 10 lat zakasuje najlepszych cukierników w naszym kraju.

moje-wypieki-0821

„Moje wypieki” to jej druga książka. Pierwszą miałam okazję tylko przekartkować i przyznam szczerze, te parę lat temu nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Obecna pozycja natomiast zaparła mi dech w piersiach. Dosłownie. Widać ogromne zaangażowanie przy jej tworzeniu. Graficznie jest dopracowana w każdym detalu. Zdjęcia są cudowne i co najważniejsze wykonane przez samą autorkę. Jest to więc w całości dzieło Doroty. Od A do Z. Na każdej kartce widać „jej styl”. Wiele przepisów znajdziemy również na jej blogu ale wiele z nich to tylko wersje książkowe. Mimo to uważam, że książkę warto posiadać w swoim zbiorze.

Zdecydowanie polecam tę książkę każdemu, kto chociaż raz do roku piecze. Mając takie dzieło na półce zdecydowanie częściej będzie nam się chciało wejść do kuchni i coś upichcić. Motywuje od pierwszej kartki. Przepisy prezentują również różny poziom trudności. Od najłatwiejszych muffinek po szwarcwaldzką pavlovą. Znajdziemy również kilka przepisów na lody. Co ciekawe w książce nie znalazł się chociażby jeden przepis na szarlotkę. Szkoda. Ale zawsze możecie zajrzeć w tym celu do mnie – Krucha szarlotka.

2 Comments

  1. Moje Wypieki to pierwszy blog kulinarny na jaki trafiłam kilka lat temu 🙂 Dzięki Pani Dorocie odkryłam jedną ze swoich pasji:) Dla mnie Mistrz a książka przepiękna

Dodaj komentarz